VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Elitní záchranáři jsou ze Strašic

ROKYCANY - V rámci kraje se podle organizátorů do soutěže Mladý záchranář letos přihlásil rekordní počet škol.

11.6.2008 1
SDÍLEJ:

Nejlépe se s řešením mimořádné situace vypořádal strašický tým ve složení Martin Staněk, Jan Vacek, Tomáš Gold a Jan Šubrt. Diplom a ceny jim předává Karel Šnaiberk z Hasičského záchranného sboru Rokycany.Foto: DENÍK/ Božena Šopejstalová

V Rokycanech se oblastního kola zúčastnilo devět týmů z osmi ZŠ, zbirožská postavila družstva dvě. Dějištěm jejich klání se stal areál Hasičského záchranného sboru v Rokycanech. Jeho příslušníci měli na starosti zajištění celého zápolení.

„Cílem akce je vést děti k sebepřípravě, odpovědnosti a pomoci druhým. Tím napomoci tomu, aby se uměly správně zachovat při vzniku mimořádné události,“ uvedli pořadatelé. „V průběhu soutěže je poznat, kdo trénuje pořád a kdo začíná, i když za snahu si velkou pochvalu zaslouží všichni,“ konstatoval Karel Šnaiberk, šéf soutěže.

Rokycanští profesionálové se také snažili, aby děti v praxi viděly součinnost integrovaného záchranného systému. Vedle hasičského týmu proto byli na místě i zdravotníci s vozem rychlé pomoci. Jana Sudová z Červeného kříže pro účely soutěže realisticky namaskovala zranění figurantů. Je týmy ošetřovaly.

Bylo to tak realistické, že Nikole Michálkové z mirošovské ZŠ se udělalo špatně. „To z představy, jak to asi musí bolet, když rána tak vypadá. Ale stejně bych pomohla,“ uvedla. Jana Tomková z policie zase účastníkům předložila test teoretických znalostí. Další disciplínou byla už naznačená praktická činnost a dovednosti. Šlo o varovné signály, první pomoc, evakuaci, obsluhu přenosných hasicích přístrojů a další záležitosti.

O vítězi rozhodl minimální bodový rozdíl. Třetí bylo nakonec Stupno, druhý Mirošov a nejlepšího skóre dosáhl tým Strašic. Martin Staněk, Jan Vacek, Tomáš Gold a Jan Šubrt měli z výhry, ale i získané ceny, nefalšovanou radost. Nejdříve sice chtivě pokukovali po kopacím míči, který připadl soupeřům, ale pak je zaujala encyklopedie 300 nej. „Tu nedám, na referáty bude skvělá,“ mínil Martin. Jinak se kluci shodli, že nejvíc ze všeho jim asi dal zabrat test všeobecných znalostí a zdravověda.

Školy, jejichž družstva se umístila na prvních dvou místech, mohou delegovat družstvo do krajského kola. To se uskuteční už 19. června v Plzni.

Autor: Božena Šopejstalová

11.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení