Nyní však městským radním došla trpělivost a rozhodli o ukončení nájemních smluv. Což se dotkne šesti romských rodin se čtyřiceti lidmi, kteří v místnostech s nejnutnějším vybavením žijí. „Už šest let řádně platím vodné, nájem, elektrickou energii i popelnice. Jednou jsem se opozdil a už držím v ruce výpověď,“ rozčílil se otec sedmi dětí Milan Horváth. Jemu i ostatním obyvatelům vadí pouze tříměsíční smlouva, která ovšem byla pravidelně prodlužovaná. S tím je pravděpodobně konec, a proto se včera skupinka nájemníků vydala za představiteli Rokycan. Příliš nepochodila, ale v pondělí vyrazí na radnici znovu.

Otřesný zážitek 

Impulsem pro verdikt rady se stal materiál odboru rozvoje města. Vedoucí Jiří Hlad se vyjádřil jasně: „Lidé nám často posílali fotografie s odpadky a ptali se, co s tím hodláme dělat. Třeba pro pasažéry mezinárodních vlaků jde o první setkání s Rokycany a musí jít o otřesný zážitek.“

Město zkusilo v minulém kvartálu obsadit pozici domovníka. Jmenovaný byl jeden z nájemníků, a přece jen došlo k častějšímu úklidu včetně naplnění obřího kontejneru. Přesto se zdá být rozhodnutí rady definitivní.

O budoucím využití prostoru bude město dál jednat.