„Scházíme se každou neděli v podvečer na trénincích ve stupenské školní tělocvičně,“ uvedla zkušená brankářka Blanka Králová. Především pro zlepšení fyzické kondice bylo sjednáno čtyřdenní soustředění. Dějištěm byl šumavský Tejmlov, což je asi kilometr pod vrchem Javorník. Zamířila sem většina hráček a některé z nich si ´přibalily´ partnery nebo rodinné příslušníky.

První den lze označit za seznamovací. Házenkářky vyzkoušely běžky včetně namazání, oblečení a obuvi. Další den jim trenér Václav Vondrák naordinoval túru na parádně upravených tratích a účastnicím zbyly síly i na odpolední lyžování.

Následoval celodenní přesun na hrad Kašperk a stupenský tým opět dokázal, že táhne za jeden provaz. Svědčil o tom večerní pobyt na sjezdovce. Finále patřilo kratšímu výletu k rozhledně nad Javorníkem. Měla být sice otevřena, leč turisté tu narazili na zamčené dveře. Škoda, protože krásné slunečné počasí slibovalo parádní výhled na šumavské kopce. Ovšem i tak byl společný pobyt perfektní a od dubna ho chce tým SKH přetavit v maximální zisk mistrovských bodů.