„Teprve s odstupem jsem si uvědomil, jaká pocta mě zasáhla, že jsem byl vůlí lidí do takové funkce vybraný. Toho si každý musí nesmírně vážit. Ale také to znamená zodpovědnost, aby jim to vrátil,“ uvedl. Vyznal se i z toho, že třebaže už tak často do radnice nevstupuje, vždy, když ho cesta zavede do centra, se na ni rád dívá. „Sleduji, jak se úřad mění,“ uvedl.

Odtud byl jen krůček k rozpravě o nadcházejících záměrech města či chystaných událostech, jako je oslava 900. výročí. „Vyrobil jsem ještě dva dřevěné závěsy s památnými číslicemi a znakem Rokycan,“ sdělil při té příležitosti exstarosta. Práce se dřevem a železem je totiž jeho koníčkem. Doma už předělal celý barák, včetně zařízení. „Nevydržím sedět a mám toho ještě moc naplánovaného,“ dodal prostě a už mluvil o dalších záměrech.

Během setkání na radnici se také vzpomínalo: „Člověk se během funkce starosty setkává s lidmi, s nimiž by se jinak asi nesešel – prezidentem, velvyslanci a dalšími zajímavými osobnostmi. V roce 1945 jsem jako patnáctiletý kluk byl mezi těmi, co v Rokycanech vítali Američany, a v ten samý den, ale v devadesátém roce, jsem tu vítal velvyslankyni Spojených států amerických Shirley Templ. Bylo to srdečné. Pro mě a další, kteří jsme ji coby kudrnatou holku ve filmech zbožňovali, tím spíše. A víte, že tenkrát do Rokycan přiletěla helikoptérou?! Byla tehdy ještě v Českých Budějovicích a aby to stihla sem, vzala to vzduchem,“ informoval.

Během posezení s představiteli města v pracovně ožívaly i jiné slavné postavy a přidali se k nim díky vyprávění i ti, kteří kdysi obývali Rokycany. Na přetřes přišla také různá zajímavá místa města a nouze nebyla ani o veselé příhody. „Dokud se člověk může smát, tak je to dobrý. Smutku je kolem dost, musíme si chvíle okořenit vtipem a veselým přístupem k životu,“ konstatoval Beneda.

Nakonec dodal: „Víte, vždycky jsem si přál, abych se dočkal přelomového roku 2000. Teď už je deset let přes, tak co… Člověk musí počítat se vším. Ale přesto pořád cvičím a jezdím na kole,“ prozradil svůj recept na čilost a optimismus.