„Čmáranicím nikdo nezabrání. To by je museli odtud hnát s pendrekem,“ myslí si jedna z cestujících, Mirka Zoulová. „Je to vizitka směsi obyvatel našeho města. Ať sem dráhy dají kamery. Vyšlo by to levněji než opravy,“ řekla další cestující Linda Rondevaldová.

Někteří lidé se v nových a přitom už pokopaných a počmáraných prostorách nádraží dokonce bojí. „Mně už tu ukradli ruksak a když jsem se ohradil, udělali mi monokl,“ postěžoval si senior, který raději neuvedl jméno.

Také Evě Slatkovské se dění na nádraží nelíbí. Nedávno ji při čekání na vlak z haly na perón vyštípaly nejapné poznámky bezdomovců i místní mládež, která se na nádraží poflakuje od každého odpoledne až dlouho do večera. „Jela jsem vlakem domů v sedm večer. Seděli tam tři bezdomovci a mládež tmavší pleti, která dělá nepořádek v hale. Bezdomovci okatě prohlašovali, že si nemají kam sednout, až jsem odešla. Paní pokladní jsou z toho nešťastné, mohou jen zavolat policii. Ta přijede a aktéři nepořádku se stáhnou ven, ale za deset minut jsou zpátky,“ posteskla si Slatkovská.

Podle přednosty Josefa Sutnara pomůže pořádek nastolit kamera. „Městská policie nám nabídla, že nám ji sem dá trvale. Snáze tak chytíme pachatele. To se už dokonce s pomocí cestujících povedlo,“ řekl přednosta, podle kterého všímavý pasažér upozornil na školáka jezdícího po nově omítnuté zídce na kole.

„Chytil jeho kamaráda. Případ jsme předali polici, která už to řeší. Malovat teď budeme na náklady dotyčného, jehož rodiče bude oprava stát pět tisíc,“ konstatoval přednosta.

Také zástupce ředitele okresní policie Josef Svoboda doporučuje hned volat linku 158. „Naše hlídky se sice na nádraží střídají a hlídají je, ale nemohou tam stát pořád. Sprejerství je navíc trestný čin. Ať nám cestující pomohou,“ požádal Svoboda.
Podnapilé z nádraží restaurace, skupiny romské mládeže a bezdomovce denně z prostor nádraží vykazují podle velitele Petra Wohlmutha také rokycanští strážníci. „Museli by tu stát pořád, jinak to nemá smysl,“ myslí si ale naštvaní pasažéři.