Na svědomí to mají ucpané trativody plné fekálií a nečistot. „My jsme už někdyv polovině března zaregistrovali zhoršenou kvalitu vody, ale rozhodně v tom nejsme sami,“ vyjádřil se vlastník jednoho z rekreačních objektů. Strouhu v jeho příjezdové uličce lze směle označit za močál.

Záležitost vzbudila emoce na sociálních sítích: „Někde možná končí odpady z koupelny a kuchyně v trativodu. Nebo má někdo navrtanou sběrnou jímku a unikají mu tam fekálie ze sociálního zařízení. Každopádně je to průšvih, protože svinstva ze studny jen tak nedostanete,“ napsal třeba Petr Kreisinger.   O rozsahu škod se přesvědčil starosta města Václav Kočí: „Vzal jsem na místo i vodohospodářku Elišku Procházkovou z odboru životního prostředí a situace je skutečně vážná. Budu chtít prověřit uživatele výše položených domů, aby doložili, jak mají vývoz odpadu zajištěn.“   Včera už v prostoru operovali montéři, kteří se snažili nejvýraznější průsaky zabrzdit. „Úzká roura, ucpaná chuchvalci nečistot nemohla vytékající hnus pobrat. Takže se staráme o nápravu pomocí textilní drenáže a následného zasypání,“ konstatoval Jan Musil ze společnosti Rumpold.

Lokalita byla původně zahrádkářskou kolonií. Postup-ně tu ale začaly vyrůstat chatky a po nich také objekty určené k celoročnímu užívání.

Snímky vodního hamru v Dobřívě z listopadu 2019
Vodní hamr má nový kabát