Názornou ukázku výchovy Škola hrou můžete zažít v rokycanském Domě dětí a mládeže. Nový kroužek s názvem Figurková školička děti rozvíjí neobvyklou metodou, prostřednictvím šachové teorie. Netradiční způsob už si našel mezi malými špunty první příznivce.

Deset chlapců a děvčat se semklo kolem šachovnice a dostává první úkoly. Vytleskávají rytmus podle sluchu, nebo se snaží volit nejbližší cestu, aby se figurkou dostali k ovoci na hracím poli. Marie Moulisová, jež kroužek vede, hodnotí novou metodu velice pozitivně. „I když jsme teprve na začátku, myslím, že děti si počínají dobře,” svěřila se Moulisová. Také malí učenci se tváří zaujatě. „Moc mě to baví,” prozradil Vojtík.

A jak se vlastně figurková školička dostala do Rokycan? Nápad šachové mistryně Martiny Kořenové se zalíbil i zaměstnankyni DDM Moulisové, která ho začala šířit dál. Kořenová, jakožto učitelka na prvním stupni, společně s kolegy z různých oborů testovala, jak šachovnici využít k rozvoji intelektuálních dovedností dětí. Dlouhá cesta vyústila v originální realizaci, kterou si mohou teď vyzkoušet i Rokycanští. Od října ji každé pondělí od 13 hodin nabízí i Dům dětí a mládeže.

Program ve vzdělávacím a volnočasovém centru ovšem nabízí i jiné zajímavé kroužky, a to například jazykové. Angličtina hrou je pro předškoláky a žáky 1. tříd každou středu, angličtina Helen Doren, pro 1.- 4. třídu, se vyučuje v pondělí. Nadšenci pro španělštinu mohou navštívit pondělní kurz, určený je pro děti od 5. třídy.