Sobotní ráno bylo v předsálí sokolovny plné sběratelů z různých koutů západních a středních Čech, kteří si přišli vyměnit nebo doplnit vroubkované cennosti.

Ale nejen ty, „Je zde možnost prohlédnout si dopisnice, pohledy, průvodky nebo razítka,“ uvedl za pořádající organizaci Jiří Šálený. S kolegy se setkává jednou za čtrnáct dnů a má radost z toho, že nový katalog České republiky na mezinárodním fóru přitahuje pozornost odborníků. „Horší je to s Československem 1945 až 1992. Zde pociťujeme pokles zájmu,“ dodal Šálený.

V okresním městě funguje organizace od roku 1932, tedy už šestasedmdesát let. Zajišťuje pro své členy odběr nově vydaných českých a slovenských známek (čistých i razítkovaných), obálky prvního dne, nálepní listy i známkové sešítky. „Je to nádherný koníček, který nás nutí stále se vzdělávat. Jenže v klubu stárneme a rádi bychom přivítali více mladých. Přijít mohou na schůzky do sokolovny každou druhou středu od devatenácti hodin do sokolovny,“ vyjádřil přání jednatel Luděk Pflégr.