Jeho vrcholem bude od 15 hodin akce pro ty nejmenší s názvem K obraně vlasti připraven!

Pro dětské návštěvníky je připravena během celého dne řada soutěží i interaktivní soutěž Spojař. Dospělí si mohou po celý den prohlédnout výstavu spojovací techniky a zbraní včetně diskuse se zbrojířem muzea. Nahlédnou do vybrané otevřené techniky a v 11 hodin se budou moci připojit k prohlídce expozic muzea s průvodcem. „Poprvé budou moci zájemci zhlédnout novou vnější expozici protiletadlové techniky a vojenských vleků,“ zve za pořadatele Radka Vávrová.

Děti si vyzkoušejí hod granátem do tankového terče, hašení proudnicí na terč, paintballovou střelbu, pohyb na chůdách, překážkovou dráhu atd. Připravena bude také prezentace plemene československého vlčáka šlechtěného od 60. let pro potřeby armády a pohraniční stráže od chovatelské stanice československých vlčáků Tor Zireael, která se pyšní šestičlennou domácí smečkou.

Pumptracková dráha v Rokycanech vznikne v jižní části města v sousedství skateparku.
Rokycany chystají stavbu pumptrackové dráhy, vznikne vedle skateparku

Od 15 do 17 hodin bude probíhat speciální program pro děti K obraně vlasti připraven! V půlhodinových blocích se děti naučí základy první pomoci, uvidí prezentaci hasičské záchranné techniky od SDH Holoubkov, interaktivní ukázku výcviku služebních psů. „Děti se naučí také základům zacházení s pejsky, které mnozí doma mají, a ne vždy ví, jak s nimi zacházet. Vyzkoušet si budou moci branně pohybová stanoviště,“ doplnila Vávrová.