Představitelé firem se jim snaží vyjít vstříc a dělají vše proto, aby to pro pracovníky nebylo tak náročné. Péči o své zaměstnance nepodceňuje společnost Euwe Eugen Wexler. „Voda je k dispozici ve firmě průběžně v neomezené míře, takže je na zaměstnancích kolik jí spotřebují,“ sdělil jednatel firmy Petr Krob. „Pro zlepšení obdrželi všichni, kdo pracují na směny, do vody rozpustné multivitaminy. Kromě intenzivního větrání bohužel nic jiného dělat nelze. V provozu je na některých strojích částečné omezení výroby z důvodu dovolených, naše kmenové zaměstnance, kteří aktuálně dovolenou čerpají, nahrazujeme agenturními zaměstnanci,“ vysvětlil.

„Naše provozy nejsou zdravotně rizikové, snažíme se, aby pracovní prostředí bylo průběžně pro zaměstnance zdravotně nezávadné, takže i dopady vyšších teplot se nedají u nás srovnávat s provozy, kde je už technologicky horko, kde je koncentrace chemických a jiných rizikových látek, kdy se v době vysokých teplot účinky těchto faktorů na lidský organismus zvyšují,“ vysvětlil Krob a doplnil, že ve společnosti za 22 let fungování jsou pouze tři nemoci z povolání, a to dvakrát zánět karpálních tunelů a pouze jednou alergie na tiskařskou čerň kancelářské pracovnice.

„Naši zaměstnanci dostávají vodu. Jsou pro ně k dispozici palety a haly se snažíme odvětrávat. Dostatek tekutin mají zdarma přímo na pracovišti,“ uvedla za společnost Borgers CS Marta Párová. „Také mají k dispozici častější přestávky,“ uzavřela.