Stejný obrázek byl po mohutných větrných poryvech a přívalu deště v dalších částech okresu. Dřeviny přes cestu zatarasily komunikace do Veselé, Rakové, Hůrek, Litohlav, Volduch, atd. Vzrostlá lípa poničila třeba pomník v Olešné. Přímo v Rokycanech si přírodní živly pohrály se střechou objektu v Kovohutích a odnesla to zaparkovaná auta. Neprůjezdná pak byla Jeřabinová ulice, kde šly k zemi dva mohutné stromy.

Drama se odehrávalo také v oblasti pod Čilinou. Majitelé rekreačních objektů i domů pro trvalé užívání jen bezmocně sledovali potoky vody, valící se po silnici. „Máme tu chatu už patnáct let a se zarostlými pangejty za tu dobu nikdo nic nedělal. Teď jsou z toho mimo jiné zatopené sklepy bytovek v Polní ulici,“ rozčiloval se Pavel Grimm. V noci mu mimochodem přistála na zahradě 200 kg vážící trampolína od souseda.

Policie uzavřela po úniku sirovodíku v čističce její okolí i komunikace spojující centrum Plzně s částí Přední Skvrňany.
Po jedné z obětí otravy v Plzni zbyly malé děti. Lidé už rodině pomáhají

Přívaly vody zvedly hladinu toků. Týkalo se to především Klabavy, kde byl v úterý po 22. hodině vyhlášený II. povodňový stupeň. Naštěstí jen na pár desítek minut, protože déšť a vichr se stěhovaly do okolních regionů.

V okresním městě sčítali škody a na radnici rozhodli o dočasném zákazu vstupu do parků U Plzeňské brány, na Stráň nebo na Kalvárii.

Petr Blecha a jeho hosté roztleskali početné publikum ve Spilce. Při koncertu zároveň iniciovali finanční sbírku pro těžce zkoušený jih Moravy.
Koncert ve Spilce vynesl Moravě 21 tisíc

Na území Plzeňského kraje patřilo Rokycansko (a s ním jih Plzeňska) k nejvíce postiženým oblastem. Jen během noci hasiči zaznamenali 350 výjezdů a rozhodně zde nejsou všechny. Vždyť třeba dobrovolníci z Mirošova rozřezali osmdesát stromů na komunikacích do Kornatic, Veselé či Mešna! Včera pokračovali a pozastavili kvůli tomu sbírku nářadí pro Břeclavsko i Hodonínsko.