„Dnešní fingovaná dopravní nehoda měla za cíl připravit jednotky lépe na realitu, i když se jedná pouze o cvičení, nervy a stresová zátěž jsou na místě. Úkolem jednotky bylo procvičit spolupráci mezi složkami integrované záchranné pomoci, provést třídění zraněných a využít informační podporu systému TRINS a toxikologického střediska. Následně hasiči v ochranných oblecích vyprostili a transportovali zraněné do bezpečné zóny,“ informoval řídící cvičení Jan Hora.

Účastníci akce si přínosy pochvalovali. „Člověk si tu vyzkouší nové věci a poučí se z případných chyb. Tady ta nehoda dneska vypadala opravdu hodně reálně. Pro kluky je to určitě dobré, protože si procvičí situaci nanečisto a neskočí pak do reality rovnýma nohama,“ je přesvědčený velitel radnické stanice hasičů Josef Huml.

Figuranty svým kolegům zahráli také hasiči a při akci předváděli téměř herecké výkony. „Já jsem byl jako řidič kamionu, protože mě hned využili, abych přivezl velké auto. Akce děláme často a velkou výhodou je, že se můžeme zdokonalit. Je to dost velké zatížení, ale pomůže nám se pak chyb vyvarovat,“ řekl hasič ze Slovan Alexandr Matoušek.

V závěru zhodnotil Jan Hora výsledky cvičení. „Kluci si strašně mákli, jsem s dnešním dnem spokojený. Tuhle práci málokdo zvládne a je třeba mít k hasičům úctu,“ pochválil účastníky Hora.