„Mistra čeká za pár týdnů oslava sedmdesátých narozenin. Chce tu dva dny odpočívat. Podívat se do lesa i na hřbitov, kde jsou pochováni jeho rodiče,“ hlásil dlouholetý šofér Olda Havránek.

Ve Svaťáku (což je pro obec u Břas typické značení) žila i Gottova babička a umělec se sem rád vrací. Nezapomněl na slib, že galerii místních malířů v restauraci doplní o svůj obraz. „Dal jsem mu název Na Starém bělidle a ten dům tam skutečně stojí,“ sdělil zpěvák.

Jeho návštěva obrátila malou obec vzhůru nohama. Zejména, když na své dílo připojil věnování „Báječným lidem ze Svaťáku srdečně Karel Gott.“ Zastupitelé vzápětí pozvali host k prostřenému stolu. „Do čela ale nejdu. To je moc zodpovědné,“ smál se muž, kterého obklopili obdivovatelé všech věkových skupin.

„Tenhle výstřižek je třicet let starý, ovšem pro mne je to cenná relikvie,“ pochlubil se jeden z příznivců. „Na Karlovi obdivuji, jak skvěle se chová. Nehraje si na žádnou hvězdu. Jen kdyby mohl přijet častěji. Máme ho tu strašně rádi, i když vím jak je jeho program nabitý,“ zdůraznil Jiří Hájek starší, který kvůli návštěvě přerušil i turnaj v sedmách.