„Prvním vzorem bývá rodina. Kluci a děvčata ale navíc lákají své kamarády a věříme, že tomuhle koníčku zůstanou věrní,“ nechal se slyšet jeden z těch zkušenějších Karel Reiser. S kolegy strávil desítky hodin při přípravě tradiční výstavy, v pořadí sedmadvacáté. „Halu nám poskytla obec a část expozice obsadili přátelé ze Zaječova, Komárova, Zdic, Strašic, Terešova nebo Mirošova,“ uvedl Zdeněk Záhrobský, který představil kolekci holubů a bodoval s nimi.

Úvod se týkal hodnocení exponátů. Jaroslav Kolář, Stanislav Maxa a Václav Kratochvíl se věnovali 173 králíkům a dvanáctkrát udělili čestnou cenu. Voliér s drůbeží bylo čtyřicet a posuzovatelé Stanislav Juha i Jan Beňo se přiklonili k osmi uznáním. Bezmála stovku holubů měl na povel Václav Čejka a rozhodl o uznání šesti případech. Poháry pro mladé chovatele byly určeny domácím. Václav Hrabák získal trofej za králíky, Jaroslava i Danuška Hrabákovy za drůbež.

Kařezští během dvou dnů přivitali stovky návštěvníků. V sobotu po poledni mezi nimi byl poslanec parlamentu Jiří Pospíšil (dorazil od kytiček z Dobříva) a vyslyšel žádost chovatelů o sponzorský příspěvek. Podle svého slibu jim věnuje pět tisíc korun, ovšem na oplátku mu členové organizace upečou králíka.

Nezapomenou ale ani na zásilku nejkvalitnějších exponátů pro blížící se výstavy u středočeských partnerů a namířeno mají také na národní přehlídku do Lysé nad Labem.