V sobotu sokolové nejprve za pozornosti dalších sousedů vysadili u hřiště pamětní lípu,u níž je umístěná pamětní deska. „Aktem jsme se přihlásili k odkazu sokolů, kteří v roce 1919 organizaci založili a roku 1923 vložili do základního kamene poselství budoucím,“ sdělila starostka Sokola Eliška Troníčková.

Dění pokračovalo rodinným sportovním odpolednem. Pro dvojice dětí s rodiči byla připravená řada disciplín. Kvůli počasí bylo ale třeba většinu z nich přemístit do sálu a také je trochu po-změnit. Nakonec k účasti lákala opičí dráha, hod míčkem do terčů, závody na chůdách, ale také na koloběžkách, na pódiu poměřili účastníci dovednost v pexesu a stavění kostek na výšku. Venku se uskutečnil běh rodičů naslepo s navigací dítěte neseného na zádech. Jako poslední organizátoři zařadili kařezskou steeplechase – závod dvojic a trojic na dřevěných konících.

Bavili se všichni a organizátoři sklízeli chválu. Obzvláště posledně zmíněná steeplechase zaznamenala veliký úspěch. Účastnili se jí i v sále přihlížející dospělí a děti si zaběhaly dokonce několikrát. Celého sportovního dovádění se zúčastnilo třicet dětí s rodiči. Za sportovního ducha kluci a děvčata obdrželi omalovánky a pexesa s dopravní tématikou.

Poté byl sál uvolněný pro taneční workshop, kterého se mohli účastnit všichni – od dětí po dospělé. Ve svižném rytmu se společně učili zvolené choreografii. Do volného pokračování cvičitelky zakomponovaly i malé trampolíny. Odpolednem provázel diváky a soutěžící moderátor, díky němuž mělo celé dění spád. Završilo ho posezení s tancem a zábavou. Na akci se spolupodílela obec, hasiči i další přátelé a sponzoři. Finanční podporu poskytl i Plzeňský kraj v rámci dotačního titulu Podpora tělovýchovy a sportu v roce 2019.