„Městský úřad kvůli tomu povolil uzavírku ulice Svazu bojovníků za svobodu, v úseku mezi přilehlými ulicemi Josefa Knihy a Jiráskova. Tedy před budovou starého gymnázia,“ sdělil mluvčí MěÚ Jan Engler. Tank zapůjčilo Muzeum na demarkační linii a řídil ho Pavel Cudrák. Spolu s obrněným kolosem T 55 sehrál ve spotu jednu z hlavních úloh.

„V souhlasu s názvem vody jsme chtěli navodit i májovou atmosféru,“ informovala produkční Hana Kulhánková. „Dostat nějak vtipně do děje prvky, které si lidé spojují s májem – rozkvetlé stromy, tank… Záměr je takový, že tank napadne skupina rozkvetlých májových stromů lásky. Ovlivní tankisty, takže odjedou společně s nimi,“ popsala v krátkosti.

Na „placu“ už totiž režisér začal instruovat účinkující o dalším záběru. Rozkvetlá paní májovka rozkarbovala tekutinu v láhvi až ke stříkání a potom směrovala proud do hlavně tanku. „Docela bychom tu vodu ochutnali,“ poznamenali opo– dál stojící studenti střední školy Jan Hübschmann a Ondřej Rázek.

Dodali, že by si docela ve spotu i zahráli. „Ale ne strom. V návleku té holce, i když se usmívá, asi moc dobře není,“ mínili další z kolegů. „Fascinovalo mě, že se celý den může natáčet tak krátký klip, který pak běží pár vteřin. Nedivím se už, že večerní filmy stojí miliony,“ konstatoval Miroslav Jedlička.

O diváky ale při natáčení rozhodně nouze nebyla. „Jsme moc rádi, že se nám pro práci podařilo najít tak úžasnou ulici s kvetoucími stromy, a ještě získat tank. Navíc jsme tu ve škole našli i zázemí,“ dodala Kulhánková.