Pětadvacet kluků a holčiček překvapily nové malby na zdech i zrekonstruovaná umývárna. Kuchařka Nina Vaňourková, která se stará o jídla pro nejmenší si zase pochvalovala své opravené království. „Je to opravdu moc krásné, vaří se mi tu přímo výborně, máme tu také nové spotřebiče. No na lepší se vždycky dobře zvyká,“ popsala své dojmy Vaňourková.

Litohlavskou mateřinku navštěvují i děti z okolních obcí. „Máme k nám přihlášené třeba Bušovic, Sedlecka i Smědčic. Jsem ráda, že je to opravené, je radost se na to dívat. Dětem se moc líbí namalované obrázky na zdech v ložnici i pokojíčku na hraní,“ řekla učitelka Jitka Kyselová.

Rekonstrukce školky vyšla obec na částku sedm set dvacet tisíc korun. „Na počátku jara letošního roku zveřejnil Krajský úřad Plzeň nový dotační titul na rekonstrukce mateřských škol. Do tohoto projektu jsme se ihned přihlásili a v červnu nám přidělili dotaci tři sta tisíc korun,“ sdělil včera starosta Litohlav Milan Preťo.

Dodal, že oprava se týkala kromě celé kuchyně také kompletní výměny odpadových a vodovodních potrubí. Obkladů, dlažeb i vybavení v prostorech dětského sociálního zařízení.

Rodiče jsou s výsledkem staveních prací spokojeni. „Je fajn, že to obec nechala opravit a stihli dokonce otevřít ještě před koncem prázdnin. Syn se už do školky moc těšil,“ pochválil Ladislav Pešek.