Díky celotáborové hře se ale čtyřicítka dětí přemístila i se svými stany na Divoký západ. Z nových osadníků se po splnění nejrůznějších úkolů stávali zlatokopové, lovci kožešin, pistolníci, někteří to dotáhli až na kovboje a aspirovat mohli i na šerifa, guvernéra či dokonce legendu.

I když měli vedoucí připravenou řadu zajímavých suchozemských soutěží a bojovek, museli program přizpůsobit počasí. Prérie u břehu Berounky byla opravdu vyprahlá, a tak drželi děti co nejvíce ve vodě. „Musíme trochu improvizovat, je strašné vedro,“ přiznala vedoucí němčovické hasičské mládeže Jiřina Vašková, alias teta vedoucí, zkrátka tetoucí.
Děti tak třeba krotily v řece býka, kterého představoval plastový sud. Na kanoi prchaly před Indiány na válečné stezce nebo rýžovaly ve vodě zlato.

Nejmladším táborníkem byl Jan Ferschmann, kterému je pět a čtvrt roku. Naopak z těch odrostlejších osadníků nad 15 se už stali pomocní vedoucí. Jako praktikantka tu už byla třeba Markéta Vašková. „Hasičský tábor máme letos potřetí a já jezdím od začátku. Být tu jako praktikant mě asi baví víc. Nemusíme hrát všechny hry, i když to je někdy i nevýhoda, protože se třeba hraje něco, co by mě bavilo,“ svěřila se.

A zábavy bylo na táboře dost. Například Honzu Cholinského nejvíc nadchlo hledání praktikantů. „Našli jsme jednoho cizího, ale ten se nepočítal, protože mělo každé družstvo svého. Ta naše byla ale schovaná na stromě tak dobře, že jsme šli jednou kolem a neviděli jsme ji,“ vyprávěl. Nikol Kotěšovcové se zase líbila pro týmy upravená hra kámen, nůžky. Tomáš Mudra nejvíc vzpomíná na střelbu ze vzduchovky a Nikola Lišková na bojovku o ponožky.

I Ondřej Vávra má jasno. Nejlepší z tábora prý bylo jídlo. „Konkrétně nejlepší byla asi rajská,“ upřesnil. Kuchaře, němčovického starostu, Karla Ferschmanna chválil i sedmiletý Martin Brejcha. Navzdory tomu, že se nedočkal svého oblíbeného gothaje s cibulí. Recept, jak tuto pochoutku připravit znal ale dokonale a teoreticky to naučil každého z táborníků. „Do příštího tábora zjistím od babičky, jak se dělá okurkový salát,“ slíbil rovnou recept, který bude hitem příštího společného léta. Na to se už teď všichni těší.