Přes studené a uplakané počasí však vládla při odstartování oslav pohodová atmosféra.

Jako obvykle došlo na ocenění osob úspěšně reprezentujících město. Významnou osobou pro rok 2017 se stal malíř Aleš Sedláček, občan Rokycan větší část roku žijící v Tichomoří, jenž svým dílem dává nejen o sobě ale i Rokycanech vědět různě po světě. Diplom města za rok 2017 obdržel Ján Korytár. Běžec, jehož zahlédnete na ulici jen v poklusu či na kole. Však také tréninkově naběhá pět tisíc kilometrů ročně a pak vyhrává jeden maratonský běh za druhých. Doma stejně jako v cizině. Diplom patří také družstvu mladšího dorostu hokejového týmu města. Pod vedení trenéra Vladislava Kašáka se jim podařilo vyhrát krajskou ligu 2016/2017 a přidali i vítězství z mezinárodního turnajev České Lípě.

Poděkování bylo adresované také integrovanému záchrannému systému, za nějž byli i letos ocenění ti nejaktivnější. Za Policii ČR to byli Jiří Smitka, Jan Fuchs a Petr Výborný. Za HZS Josef Švarc, Kamila Rejchrtová a Blanka Pousková. Do řad ZZS tentokrát dík směřoval k lékaři Bedřichu Brožovi, který je i zastupitelem. Hlavně má ale na kontě stovky výjezdů se záchrankou.

Velké uznání, třebaže bez předávání oficiálních listin, patřilo také Střední škole Jeřabinová, která se uspořádáním rautu hodně blýskla.

V pátek se počasí dost umoudřilo, a tak skupiny, sbory a další umělci mohli svou produkci zahájit před nemoknoucím publikem. Střípky se k akci vrátíme.