Předčil očekávání organizátorů, neboť během tří dnů na sklonku týdne se do akce zapojilo 343 dobrovolníků. „Společně nasbírali neuvěřitelných 1 730 kg odpadu ve 110 pytlích a k tomu pětadvacet pneumatik. Počet uklízejících i nasbíraného odpadu se ve srovnání s předchozím ročníkem u nás ztrojnásobil,“ pochlubila se koordinátorka Kateřina Juríková.

Už v pátek se na čtyřech trasách pohybovalo 280 žáků Základní školy Karla Vokáče, jejíž vedení velkou úklidovou akci podpořilo. O víkendu se v rámci oficiálního termínu zapojilo dalších 63 lidí (nejen ze Strašic, ale také z okolí). Bylo mezi nimi dvacet dětí. Stejně jako v předchozích letech nechyběly kuriózní nálezy. Tentokrát to bylo například křeslo, umělé palmy, sněhule nebo hasicí přístroj.

“Příjemně mě překvapilo, kolik lidí letos projevilo o úklid zájem. Kromě hlavních tras neváhali nejen ve skupinách, ale i jednotlivě uklízet na místech, kde se často pohybují nebo kam chodí rádi na vycházky. S nadsázkou by se dalo říci, že se nám společně tentokrát podařilo vygruntovat celou obec,“ říká pořadatelka, věnující se mimo jiné výuce reiki.

Výjezd záchranné služby a Policie ČR do ulice Na Pátku.
Cizinec v restauraci vyhrožoval bývalé družce