Tábor už přes třicet let organizuje TJ Sokol Komárov. „Máme tu děti od osmi do patnácti let. Většina z nich sem jezdí pravidelně,“ sdělil hlavní vedoucí Jan Kocourek. Spolu se svými kolegy připravil pro účastníky celotáborovou hru s názvem Ztracený svět. „Hra je rozdělena do deseti etap a děti soutěží v šesti družstvech. Jsou vědci, kteří putují do Jižní Ameriky a jejich cílem je během cesty objevit kosti dinosaurů, a ty poté poskládat,“ popsal Kocourek.

Malí i velcí táborníci se mohou také věnovat sportovním aktivitám, v případě příznivého počasí koupání v nedaleké tůňce. Pokud zaprší, mají k dispozici chatu s krbem, v níž se zabaví nejrůznějšími hrami, kvízy či soutěžemi. Jeden den patří celodennímu výletu do okolí, večery posezení u ohně.

O plné žaludky účastníků se už asi patnáct let stará šéfkuchař František Schwarz. A o tom, že dělá svoji práci dobře, svědčí vždy prázdné ešusy. „Děti dostávají jídlo pravidelně čtyřikrát denně s tím, že kdykoli mohou přijít do kuchyně a něco k snědku dostanou. V jídelníčku nechybí řízky, rajská či svíčková omáčka, guláš i třeba špízy,“ vyjmenoval šéfkuchař, který dokáže podle táborníků vykouzlit i výborné polévky.

I přesto, že tábor ve Lhotě pod Radčem nabízí pestrý program i stravu a není oproti jiným drahý, dětí za poslední dva roky nepatrně ubývá. „Za čtrnáctidenní pobyt vydají rodiče tři tisíce korun, a to si, myslím, není mnoho. Někteří ale i tak na to v dnešní nelehké době zřejmě nemají,“ posteskl si Kocourek.

Tábořiště je obsazené po celé prázdniny. Po 31. červenci dorazí turnus z Brna.