Po dlouhých třech letech, způsobených covidovou uzávěrou, tu pořádali ples myslivci ze spolku Kamýky.S atraktivní tombolou, v níž lákali tři divočáci, srnec a sika i 160 dalšími cenami klasickou obálkovou metodou. O hudební doprovod se včetně úvodních loveckých znělek postarala skupina DeFacto díky skvělé obsluze byl stále v obležení bar s nabídkou alkoholu.

Ilustrační foto.
Rokycanský bazén obsadí elitní fotografové

„Jsme rozeseti v šesti obcích. Rakové, Veselé, Nevidu, Kakejcově, Mešně a Kornaticích. A třiatřicet členů se stará o 1640 hektarů honitby,“ uvedl za pořadatele David Kartýsek. Na zmíněné ploše se dobrovolníci věnují chovu a vypouštění zajíců, budováním políček pro zvěř i novým remízkům. Nezapomínají ani na výsadbu ovocných stromů nebo nebo brigády ve prospěch zemědělců. Kamýky jsou spolupořadateli Zlaté srnči trofeje pro dětské soutěžící a nezapomínají ani na vlastníky pozemků. V Nevidě jim každoročně zprostředkovávají opečení prasete!

Pokud jde o naháňky na černou zvěř, jsou během zimy připravené tři. Ovšem zpravidla v polních honitbách nejsou úlovky nijak mimořádné. „Lepší je to při individuálním odlovu, kdy za rok naši členové střelí až 200 divočáků,“ dodal Kartýsek.