Sobotní akce ovšem byla z úplně jiného těsta. Patrioti vesničky měli dostaveníčko při druhém ročníku štrúdlování. „Sešlo se sedm vzorků, což není špatné. Ale přespolní určitě odradilo sněžení a kluzké silničky,“ měl jasno šéf poroty Radek Petružálek, jemuž asistovali Josef Somr s Janem Šimůnkem.

Každý měl na rozdávání tři, dva a jeden bod. Nejvíce jich nasbírala Katka Petružálková, druhá byla Alena Chrzová a třetí Kačka Petružálková. „Rodinný recept vám prozradit nemohu. Snad jen to, že těsto je z bílého jogurtu a vynechávám ořechy i rozinky,“ usmívala se vítězka.

Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou.
FOTO, VIDEO: Fotografové pod vodou si to v Rokycanech rozdali o tituly

Absolutorium však zasluhuje i kvarteto zbývajících účastnic (Dana Kalinová, Marie Somrová, Majka Šubrtová a Eva Fišerová alias Princezna ze mlejna), neboť se nebály předložit své produkty mlsným jazýčkům. Starosta Pavel Šubrt předal medailistkám ceny ve formě mouky, oleje, cukru a pak už se návštěvníci vrhli na konzumaci lahůdek s jablky.

Výtěžek z gurmánské akce je určený na dětský karneval (18. března). Ovšem předtím tu připraví valentýnské menu (11. 2.), o týden později je na řadě pyžamový bál a chybět nesmí oslava Dne žen. Vše prý bude zmapované v kronice, o níž se stará Anna Benešová. S Marií Spalovou (oběma dámám je 82 let) se starají o to, aby lidé na severu Rokycanska drželi pohromadě!