Přestože to mohla být pro dárce rutinní záležitost, jubileum na něm bylo znát: „Krevní obraz je naprosto v pořádku. Pouze tlak je lehce zvýšený,“ hlásila lékařka Marie Králová po povinném vyšetření. Zíbara se vzápětí ujala sestra Renata Rožánková a po pár minutách mohl dlouholetý zaměstnanec ocelárny hrádeckých železáren přijímat první gratulace. Pospíšila si primářka Alena Lavičková: „Je to premiérový stý odběr a moc si toho vážíme. Následovníci se rychle přidávají. Třeba Zdeněk Košař z Radnic tu byl dnes už pojedenadevadesáté.“

Hlavní postavu nevšedních okamžiků zájem okolí zaskočil: „Už po šesté hodině mi volala maminka ze Žichovic na Klatovsku. Je jí 78 let a stále se o mne musí starat. Stejně jako táta, který v bezmála osmdesáti letech dělá hlavního pořadatele při fotbalových zápasech. A nejen to. Věší sítě, lajnuje a je zkrátka v klubu krajské 1. A třídy takovým nezbytným inventářem,“ uvedl nejistým hlasem dárce. Jeho krevní skupina je univerzální, takže určitě přišla během uplynulých třiceti let vhod desítkám spoluobčanů.

V registru rokycanské stanice je zhruba 1700 mužů a žen. Představitelky oddělení pro ně mají jen slova chvály: „Díky jejich přístupu jsme se nikdy v Rokycanech nedostali do problémů a navíc můžeme krev poskytovat okolním nemocnicím. Třeba v Plzni. Na jejich naléhavou výzvu právě teď zareagovali třicátníci Zdeněk Karásek z Berouna a Václav Hrabák z Cheznovic. Přestože podle registru na nich řada nebyla, automaticky přijeli a pomohli,“ dodala Lavičková.