Třídílná konfrontace (v březnu jsou na řadě Křimice a Strakonice) začínala v sobotu. Dějištěm byl rozsáhlá areál bývalé ultramarínky v centru Břas. „Dorazil maximální počet pětačtyřiceti účastníků z několika českých regionů. Více jsme jich kvůli restrikcím zaregistrovat nemohli,“ neskrývali radost ředitel Jiří Pašek s partnerkou Markétou Kunešovou. Na okruhu s devíti terči byla vypsána tři kola s hodnocením pro muže, ženy, mládež do osmnácti let a začátečníky. Domácí se přišli podívat spíše ze zvědavosti a jejich barvy hájil pouze starosta obce Miroslav Kroc: „V komplexu si přijdou na své cyklisté, běžci, siláci a vhodným doplněním se stal právě discgolf. Začínáme ve vzdálenosti šedesáti až sedmdesáti metrů od koše a se speciálními frisbee se přibližujeme k cíli.“

Aktéři byli rozdělení do skupinek po čtyřech a zpravidla s sebou tahali objemné tašky s množství plastových talířů. „Některé jsou vhodné pro patování, další pro kratší či delší příhozy,“ seznámil nás Pašek s alchymií discipliny, při níž přítomní našlapali kolem tří kilometrů v jednom okruhu. Ovšem třeba na zámek Kozel, kde je mobilní hřiště, měří jedno kolo přes sedm kilometrů.

Ilustrační foto.
Bylo to v emocích, hájí muž slova o zabíjení pacientů

Odpoledne bylo jasno. Z prvenství se mezi dospělými radovali František Filip z Kadaně a Lucie Hálová z Prahy. Adam Filip ovládl třídu mladých a David Smejkal šéfoval nováčkům.

Discgolf je prý populární zejména na Moravě, ale západní Čechy nezaostávají. Kvalitní a většinou osmnáctijamková hřiště vyrostla v Chebu (tady zvládnou nadšenci v jednom kole skoro pet kilometrů), Tachově, Dolním Žandově, Velké Hleďsebi nebo Ostrově nad Ohří.