Tentokrát se vědomostní soutěž týká Harryho Pottera. V restauraci uprostřed Rokycan se za ním do světa čar a kouzel v Bradavicích vypravilo sedm družstev. „Dvě z nich jsou s námi už od začátku, což je dobrých šest let. A baví se náramně, i když se jim zrovna nedaří,“ připomíná moderátor Milan Černý. Jeho funkce je významná, neboť čte otázky, opravuje odpovědi a dbá na dodržování pravidel.

U sedmi stolů se sešli zástupci různých věkových skupin – od studentů až po čekatele na důchod. Během pěti kol (vždy s jedenácti otázkami) oprášili poznatky o mladém muži z fantasy románů britské spisovatelky Rowlingové. A nejen to. Mozkové závity zaměstnal i závěrečný prémiový úkol. Uspěly při něm Studentky akademie z Krásnohůlek a mohly tak zkonzumovat tekutou cenu.

David Cajthaml vchází s další skupinou návštěvníků do bunkru u Křemenáče. Ilustrační foto.
U Břas zpřístupní bunkry

Z celkového prvenství se ovšem radoval Mimbulus mimbletonia. O tři body zpět byly druhé Holyheadské harpyje a na třetí pozici se umístila Brumbálova armáda. Atmosféra byla úžasná a přispěli k ní účastníci, kteří se oblékli po vzoru hrdinů čarodějnické ságy.