Letos šlo už o 29. ročník a okořeněný byl otevřením rekonstruovaného Domu U Růže. „Zmínit jsem se musel nejen o opravách, ale také o historii místních ochotníků, jejichž působení je připomenuté na zdech vstupního prostoru,“ zdůraznil radní Jaroslav Vonásek. Radničtí si pak připravili hru Medvěd jako vzpomínku na herce a režiséra Milana Kroce. V ústřední roli exceloval jeho syn. Starosta Jan Altman seriál čtyř her zahájil a zmínil se o další významné postavě z Radnic: „Velkému herci malých rolí Václavu Kotvovi by letos bylo sto let.“

Soutěžní prezentace obnášela příjezd souborů z Ostrova nad Ohří, Karlových Varů a Libochovic. Jejich nastudování a výkony na pódiu hodnotili odborníci s těmito výsledky:

Čestná uznání

Václav Novotný a Miroslav Rusiňák (inscenace Piráti z Ostrova DS Ochotníci Ostrov), Viktorka Hedánková, Linda Matějková, Ladislav valeš, Štěpánka Cimrmanová (Lucerna v podání MALIS Libochovice), Adam Fedorek (Kubula a Kuba Kubikula D 3 Karlovy Vary).

Květnový slavnostní akt oslovil sedm chlapečků a dvě děvčátka
Rokycanští opět vítají dětičky v kolébce, podívejte se

Ceny

Kristián Valeš, Štěpán Belžík, Štěpánka Cimrmanová za souhru v inscenaci Za prkennou ohradou (MALIS Libochovice), Eva Šollová, Jana Trsová (Kubula a Kuba Kubikula D 3 Karlovy Vary), Ladislav Valeš (scénář inscenace Za prkennou ohradou), DS MALIS Libochovice za inscenaci Za prkennou ohradou.

Do Rakovníka

Na národní přehlídku Popelka 2022 byla doporučena inscenace libochovických herců Za prkennou ohradou.