Organizátoři uskutečnili i rokycanskou variantu Běhu Terryho Foxe – Běžím a ještě pomáhám. Navázal na předchozích dvanáct ročníků, které absolvovaly stovky účastníků.

I tentokrát se sešla, navzdory chladnému počasí, spousta borců. Běh odstartovala primářka dětského oddělení Rokycanské nemocnice, a.s., Marie Přibíková. „Na trať dlouhou 2400 metrů vyrazilo přes šedesát běžců, cyklistů a inlinistů na kolečkových bruslích,“ upřesnila za pořádající TJ Sokol a město Rokycany náčelnice rokycanských sokolů Jana Svobodová. „Nejstarším účastníkem se stal jedenaosmdesátiletý Jiří Fryč a nejmladšími závodnicemi byly pětiletá Káťa Motlová a čtyřletá Magdalenka Strolená. Na trať vyjeli na kole,“ doplnil moderátor celé akce František Vaško.

Příspěvek všech zaregistrovaných v součtu činil 9100 Kč. Předání částky primářce Přibíkové se nakonec na hlavní scéně stalo součástí programu oslav. Přebírala ji z rukou místostarostky Marie Hlávkové a za TJ Sokol už zmíněné náčelnice, Jaroslava Nevluda a Karla Zelenky.

Výtěžek běhu v nové podobě, na rozdíl od předchozích – zasílaných na konto pro výzkum rakoviny, byl tedy věnován dětskému oddělení rokycanské nemocnice. Podle Marie Přibíkové bude vybraná částka přidána k prostředkům potřebným pro nákup nového oximetru. Jedná se o přístroj na měření obsahu kyslíku v těle novorozenců.