„Akci jsme s kolegyněmi vymyslely, protože venku není ideální počasí. Děti teď nemůžou ani sáňkovat a na delší procházku to také ještě není. Tak nás napadlo, že plesem v převlecích jim uděláme radost,“ řekla učitelka z mateřinky Pavla Andelová.

„Moc se mi to líbí, šel jsem dneska za kovboje a mám i dvě pistole,“ pochlubil se Pavlík Flídr, kterému prý s přestrojením pomáhala doma maminka. „Já jsem za princeznu a šatičky mi dala babička,“ předháněla kamaráda s vysvětlováním Anička Rybářová. Verunka Jančová překvapila, že není za princeznu. „Já přeci nejsem princezna, jdu za nevěstu, protože mám bílé šaty,“ vysvětlila malá Verunka.

„Na akci jsme se připravovali celý týden, děti si vyráběly masky, papírové škrabošky a zdobily nafukovací balonky,“ dodala učitelka Jitka Cingrošová.

Třetí jejich kolegyně Marie Volfová sdělila, že se všichni už těší na další ples: „S dětmi jsme připravili sváteční tabuli, po svačině začala promenáda masek, tanečky a soutěže. Dětem se to tolik líbilo, že se už teď těší na další rok, až si akci zopakují,“ řekla spokojeně Volfová.