Dětský bazének je pro návštěvu tak malých dětí speciálně upravený, voda i podlaha jsou prohřívány a dětské pomůcky na plavání splňují také podmínky pro půlroční malé plavce.

„Moc nás to tu s Aničkou baví, chodíme sem už od půl roku a zapsala jsem nás i teď na ten navazující kurz. Malá se alespoň nebojí vody a i já jsem moc ráda, že to tu v bazénu funguje. Je to jedna z mála věcí v Rokycanech pro takhle malé děti,“ myslí si jedna z účastnic kurzu Kateřina Pekárková (na snímku).

„O náš kurz je opravdu velký zájem, máme v podstatě plno. Rodiče totiž už vědí, že plavání od nízkého věku dítěte je pro jejich potomky dobré,“ vysvětlila situaci cvičitelka plavání Tereza Vejvodová. Dodala, že se ale ze včerejšího kurzu omluvilo hodně účastnic. „Dneska čekám tak pě dětí, hodně maminek m i volalo, že mají děti nemocné, a tak raději nedorazí. Někteří mají navíc ještě staršího sourozence a základní školy mají teď prázdniny, tak některé rodiny vyrazily s dětmi na hory,“ tvrdí Vejvodová.

Nakonec dorazilo přesně podle odhadu cvičitelky pět maminek s dětmi. Včerejší odpolední kurz si nenechali ují malí plavci Honzík Novák, Markétka Lišková, Anna Pekárková, Lucinka Maštěková a Štěpán Poláček.