„Letošní ročník dopadl výborně. Zúčastnili se ho hráči ze sedmnácti golfových klubů z celé republiky, což je úctyhodné číslo. Celkem tu hrálo šedesát tři hráčů, mezi nimi například hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který zde byl již podruhé,“ zhodnotila turnaj Jana Flanderová, zakládající prezidentka Lions Club Plzeň Ladies.

Díky turnaji se podařilo vybrat 47 tisíc korun, které byly předány plzeňskému týmu organizace Zdravotní klaun, který působí především ve Fakultní nemocnici v Plzni na dětské klinice, chirurgii, onkologii, ale také u seniorů.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„O tom, že jsem tady, rozhodla právě charita. Mohl jsem dnes hrát na svém domovském hřišti v Dýšiné, ale radši přispěju na dobročinný účel. Jsem tu už podruhé, sice se mi letos tolik nedařilo, ale je to skvělá a dobře zorganizovaná akce,“ říká Rudolf Jastraban, podnikatel z Plzně.

Turnaj podpořila i obec Břasy, protože do areálu se dopravovali hráči přívozem v Darové a účastníci jej mohli využít zdarma.

Unikátní vozy Bugatti dál brázdí Plzeňský kraj. Takhle projely Břasy.
Unikátní vozy Bugatti dál brázdí Plzeňský kraj. Takhle projely Břasy

Každý rok tímto turnajem podporuje Lions Club Plzeň Ladies někoho jiného. V minulosti pomohl například dětským pacientů Fakultní nemocnice v Plzni, projektu Lví očko, psí asistenci nebo dospělým autistům.

„Letos jsme si vybrali Zdravotní klauny, protože pomáhají tím, že rozdávají smích a krásnou naději a to je kouzelná záležitost pro všechny generace,“ dodala Jana Flanderová.