„Loňská premiéra mladé umělce zaujala, takže jsme se automaticky rozhodli pro pokračování,“ uvedla profesorka rokycanského gymnázia Jana Audesová. Právě tahle střední škola projekt organizovala, a to ve čtyřech věkových kategoriích. Sympatické je, že se zapojily nejen subjekty z našeho okresu, ale třeba také nadaní kluci a děvčata z Lučiště.

Uzávěrka k odevzdání prací vrcholila právě před týdnem. Poté zasedla odborná porota a vynesla následující verdikt:
Mateřské školy: zvítězilo zařízení s ekologickým zaměřením z Dobříva. Druhá skončila rokycanská MŠ U Saské brány a třetí MŠ Strašice. Zvláštní cena patřila občanskému sdružení Ně–Ha Hrádek a Rokycany. Dodejme, že ve všech případech se jednalo o kolektivní díla.

I. stupeň ZŠ: triumfoval Marcel Zdeněk (ZŠ Mirošov) před kluky a děvčaty z Dobříva a společně bronz brali Matouš Moravec (ZŠ Čechova Rokycany) i Markéta Plachá (KK Lučiště). Zvláštní ocenění bylo přisouzeno DDM Rokycany.

II. stupeň ZŠ: Vanda Drncová na prvním a Vašek Koranda (oba Ně–Ha Hrádek) na druhém místě. Odsunuli na třetí a čtvrtou pozici gymnazistky Kateřinu Škorvánkovou a Marii Sedláčkovou, pátá se umístila Martina Vilímcová (Strašice).

SŠ a gymnázium: zvítězila Aneta Brožová před Andreou Hodinovou a společnou třetí příčku obsadili Jan Regula s Michaelou Karlovskou.
Speciální ceny předávali starosta Mirošova Vlastimil Sýkora (adresátem byl Fanda Boula), ředitelka gymnázia Drahomíra Rancová (pro Eko MŠ Dobřív) a své favority vybíral majitel zámku Ludikar.