Jedním z nich je expozice v síni Muzea dr. Horáka v ulici Josefa Knihy. Už ve čtvrtečním odpoledni přitáhla vernisáž desítky návštěvníků a ti, kteří to nestihli, mají šanci až do konce září. S tím, že výstava je rozdělena na dvě části. První zachycuje vývoj školy od roku 1873 a druhá je orientovaná na současné dění.

„Jsem také absolventem gymnázia a rád na léta ve škole vzpomínám,“ zdůraznil starosta města Tomáš Rada. Promluvil také nynější ředitel obou zařízení Pavel Vlach: „Pro mne jako biologa 150 let vlastně nic neznamená. Jenže takový časový úsek v historii Rokycan je obrovským mezníkem. V současnosti jsme jediné gymnázium v České republice, kde lze získat mezinárodně uznávané maturitní zkoušky v programu IB.“

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Součástí oficiálního zahájení byla pěvecká a hudební produkce sboru Unique pod vedením Vladany Poláčkové. Tomuto seskupení je sice teprve dvacet let, ale umělci sklízeli mohutné ovace. A nechybělo ocenění nejlepších děl v rámci fotografické soutěže Moje škola, moje město. Sešlo se dvanáct set snímků, takže porotci to jednoduché neměli.

Pokračuje se v pátek 26. května koncertem zmíněného sboru Unique v sále umělecké školy. Největší porce akcí je pak situována v závěru června. Pátek 23. 6. patří konferenci 150 let vzdělávání v gymnáziu a SOŠ. Hned v sobotu následuje Den otevřených dveří, odpolední akademie v areálu letiště a ve finále letní ples na stejném místě.