V sídle SOŠ se registrovali do dalšího ročníku Hackathonu. Konfrontace, při níž se během 24 hodin věnují zadaným tématům z oblasti moderních technologií. „Osvědčeným partnerem je SIT Port, což je vlastně přístav pro technicky zdatné jedince nebo začínající podnikatele. Naše pozvání přijali i tradiční spolupracovníci, tedy firmy CertiCon a Eurosoftware. Se splněním svých zadání nabídli zajímavé odměny,“ uvedl za organizátory pedagog Jaroslav Burda.

Čtyřiadvacet hodin, což znamená ve dne i v noci se studenti věnovali zajímavému výzkumu. Pro magistrát krajského města, konkrétně pro Bezpečnou Plzeň, vymýšleli web s aplikací krizových jevů. Atraktivními obory však byl i vývoj her, založených na umělé inteligenci nebo zdokonalení funkcí robotického vysavače.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Po nočním maratonu a denním pokračování museli účastníci své práce obhájit před porotci a pak čekat, jak to dopadlo. Vyhrál tým Jakub Trnčák a Vít Kleisner ze 4. I střední odborné školy (věnoval se scénáři pro neočekávané události v Plzni), ovšem potlesk na otevřené scéně sklízela i další družstva.