Na místo okamžitě vyrazili místní ochránci přírody. „Had se dostal otevřenými dveřmi na chodbu v přízemí a plazil se k bufetu. Pak si našel skulinku pode dveřmi, čímž se dostal do uzamčené místnosti,“ popsal Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP. Protože se nemohli odborníci dostat dovnitř, zabezpečili prostor tak, aby se zmije nedostala zpět na chodbu, a případ odložili. „Museli jsme počkat až bude místnost, která slouží jako sklad čistících prostředků, otevřena. K tomu došlo v pondělních dopoledních hodinách,“ doplnil Moulis. Díky rychlému zásahu pak rokycanští ochránci zmiji odchytili a vypustili ji ve vhodnější lokalitě.

Výskyt živočichů v rokycanské nemocnici není podle Moulise nijak ojedinělý. „Každoročně sem vyjíždíme za celou řadou nejrůznějších druhů. Jedná se třeba o mláďata strak, od sloupů elektrického vedení popálené poštolky obecné, uvězněnou srnčí zvěř či mladého zajíce, který se dostal až do druhého patra zdravotního zařízení,“ vyjmenoval některé případy.

Uštknutí zmijí obecnou je člověku zřídka smrtelně nebezpečné. „Snad jen výjimečně – třeba u dětí či alergiků – může dojít ke komplikacím,“ doplnil Moulis.