Významná úspora energie, příjemnější podzim života pro více než 360 uživatelů a hezčí vzhled objektů. To vše přinesl Domovu Harmonie na okraji Mirošova projekt v hodnotě téměř osmadvaceti milionů korun.

„Investici jsme zahájili hned druhého ledna loňského roku a kolaudace se uskutečnila začátkem prosince. Jedenáct měsíců nebylo jednoduchých, ale výsledek stojí za to," zdůraznila ředitelka centra Radmila Dortová. Zateplení šesti pavilonů zahrnovalo výměnu oken, dveří, opravu a zateplení střechy i obvodového pláště. Díky tomu se barevně změnily nejen budovy, ale na vyšší úrovni je ubytování klientů. „Na financování rekonstrukce Domova Harmonie se podílel stát zhruba deseti a půl miliony. Část nákladů hradí ze svého fondu Domov Harmonie, jehož zřizovatelem je kraj. A můj obdiv má ředitelka, která ustála všechna složitá jednání s dodavateli i šibeniční harmonogram," doplnil radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Včera byla akce oficiálně uzavřena. Nechyběl hejtman Václav Šlajs, který několik pokojů prošel a vesměs slyšel od seniorů chválu na život v Harmonii i na péči dvou set zaměstnanců. „Jsem tu náramně spokojená a tady jsem si pro vás připravila malý dárek," hovořila Marie Macková s představitelem kraje. Pochlubila se vysvědčením Klubu šikovných rukou, jehož je členkou, a také přátelstvím se senátorkou Miladou Emmerovou. „Mám radost, že se nová vláda věnuje sociálním službám mnohem zodpovědněji než bývalá garnitura. Ruku v ruce s lepšími podmínkami by ale mělo korespondovat ocenění pracovníků, kteří se babičkám a dědečkům věnují. Což se zatím neděje, jak bychom si přáli," vyjádřil se před odjezdem Šlajs.