Místo klasického začátku vyučování museli kluci a holky opustit prostory školy. V osm hodin ráno byl totiž vyhlášený poplach. V jedné z učeben začalo hořet. Třídní učitelky tak vyvedly děti mimo budovu. Do školy ihned zamířili profesionálové z Radnic a Rokycan a na pomoc jim přispěchali i dobrovolníci z Němčovic a Břas. „Cílem bylo mimo jiné prověřit vybavenost jednotek a jejich znalosti, procvičit postupy zásahu při požáru budov se složitými podmínkami pro zásah a spolupráci s personálem školy," konkretizovala na místě mluvčí HZS Pavla Jakoubková.
Jedna z tříd ale v budově zůstala uvězněná. Hasiči nejprve prohledali prostory školy a poté museli do bezpečí dopravit žáky ve vyváděcích maskách. Jenže to už se cvičný simulovaný kouř rozšířil a učitelku nebylo možné vyvést z budovy. Na místo tak zamířila také výšková technika a ženu se podařilo zachránit.

„Určitě jsme rádi, že jsme se cvičení zúčastnili. Děti byly statečné. Zjistili jsme během akce, že musíme více dbát v hodinách na prevenci a informovanost," uvedla krátce ředitelka školy Vladimíra Cozlová.