Ve čtvrtek po poledni si hasiči zopakovali stejný typ výjezdů. Do Rokycan i Zbiroha mířili kvůli úniku neznámých látek.

V okresním městě se neznámá mastná látka dostala do říčky Klabavy. Průzkumem hasiči zjistili na hladině mastný film, proto na soutoku u fotbalového stadionu hasiči nainstalovali nornou stěnu, která měla zabránit případnému dalšímu šíření.

„Následně bylo zjištěné, že se jedná o neropné tuky, jež unikly z rolbové jámy u zimního stadionu. I zde hasiči postavili pomocí sorpčních hadů a deček provizorní stěnu a zasypali hladinu sorbentem,. Opatření po devatenácté hodině ještě překontrolovali," prozradila mluvčí HZS Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

V tu dobu už hasiči na místě nezjistili žádné skvrny, sebrali tedy sorbent a zlikvidovali i nornou stěnu u fotbalového hřiště. „O rozebrání norné stěny u zimního stadionu se postaraly místní děti. Zajistila je Policie ČR," doplnila Jakoubková. Mimo hasičů se o událost zajímala ještě zmíněná policie a Česká inspekce životního prostředí.

Jen o 14 minut později, konkrétně ve 12.57 hodin, už mířili rokycanští hasiči se svými zbirožskými kolegy do ulice Zámostí, kde unikala neznámá látka z kanalizace do Zbirožského potoka. „Průzkumem zjistili, že se jednalo o odpadní vodu ze septiku. Společně s PČR jednotky monitorovaly tok a nalezly zdroj úniku. Policie si převzala viníka, který odpadní vodu čerpadlem odváděl do kanálu," dodala k druhému případu Jakoubková.