ROKYCANSKO - Úterní dopoledne vyslalo do akce profesionální i dobrovolné hasiče. Radničtí odstraňovali za pomoci techniky HZS Rokycany strom v ulici Na Potocích. Před polednem pak došlo k požáru komína v Zastávecké ulici na Janově. Zamířila sem jednotka z Rokycan i členové SDH Mirošov.

Na janově začalo hořet v komíně před úterním polednemNa janově začalo hořet v komíně před úterním polednemZdroj: Deník/Václav Havránek

BRDY - Na hřebenech Brd si lze do sytosti zalyžovat. Ideální podmínky pro běžkaře jsou podle informací zkušeného sportovce Zdeňka Rubáše od bunkrů a na Toku. Drží se tu kolem dvaceti centimetrů sněhu. Nástup je vhodný od letiště nad Zaječovem nebo z Tění, ale vyznavači pohybu musí počítat s náročným, zhruba dvoukilometrovým stoupáním před vlastní stopou.

ROKYCANSKO - Kvůli několika úředníkům, nakaženým koronavirem, musí odbor dopravy městského úřadu Rokycany omezit provoz registru vozidel. Opatření začalo včera, končí v pátek 28. ledna a přístup budou mít pouze předem objednaní klienti.

Ilustrační foto.
Rokycanští zvou v sobotu benjamínky

VESELÁ - Plněním rozpočtu v letech 2021 i 2022 se včera večer zabývali zastupitelé Veselé. Seznámili se rovněž s návrhem textu do kroniky obce a po projednání smlouvy o zřízení věcného břemene se věnovali žádosti o dotaci na opravu kapličky, Využít chtějí příspěvek z programu ministerstva zemědělství – – Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků pro rok 2022.

NĚMČOVICE - Od devatenácti hodin dnes jednají v restauraci zastupitelé Němčovic. Mimo jiné o pronájmu tohoto zařízení a dále o hospodaření obce v roce minulém i rozpočtu 2022. Ve scénáři nechybí ani schválení dotací, žádost o veřejně prospěšné práce nebo blížící se akce (masopust, atd.). Zájemci mohou zasedání sledovat prostřednictvím obecní internetové sítě.