ROKYCANY - Plavecký bazén na okraji Rokycan je během letních prázdnin uzavřen. V rámci odstávky budou realizované plánované opravy a údržba technologií. Znovu se otevře až 3. září a kvůli tomu je v červenci i srpnu prodloužena provozní doba venkovního koupaliště - denně od 9 do 20 hodin.

ROKYCANSKO - Profesionální a dobrovolní hasiči nezaháleli při událostech na území okresu. ve čtvrtek před šestou hodinou ranní pomáhali příslušníci HZS Rokycany obyvatelům bytovky v hrádecké ulici Ke stadionu a ke slovu se tu dostal třicetimetrový žebřík. Ve středu záchranáře zaměstnal požár auta v Holoubkově a po setmění likvidovali dotěrný hmyz ve Strašicích.

DOBŘÍV - Letošní 130. narozeniny si členové i přátelé sboru dobrovolných hasičů v Dobřívě připomenou v sobotu 1. července na fotbalovém hřišti. Technika začne najíždět po poledni a ve 14 hodin začíná bilanční sněmování spojené s oceněním aktivních záchranářů. Poté se budou prezentovat složky IZS a od 19 hodin dění vyvrcholí taneční zábavou se vstupem zdarma.

Město Rokycany. Ilustrační foto.
Vysvědčení pro město: Rokycany nepropadly, nejhůř je na tom bytová politika

RAKOVÁ - Sbor dobrovolných hasičů Raková je jen o pět let mladší než kolegové z Dobříva. Oslavy 125. narozenin startují dopolední schůzí v kulturním domě (10. hodina) a pokračují ve 13 hodin průvodem obcí s uctěním památky padlých. Ve sportovním areálu pak bude zasazen strom, vystavena bude hasičská technika, pochlubí se malí hasiči a chybět nebude soutěž v požárním sportu. Atraktivní bude ukázka práce s historickou technikou nebo exhibiční požární útok. Pro nejmenší budou připravené atrakce, nafukovací trampolína či malování na obličej. Zahrají muzikanti a večerní finále se odehraje na tanečním parketu za doprovodu Malé muziky Hájenka.

LÍŠNÁ - Informativní schůzka zastupitelů Líšné se spoluobčany se koná v pátek 30. června od 18.30 v hostinci Na návsi. Víkend bude ve znamení pouti pod křídly SK Líšná. Dějištěm bude prostor u kostela sv. Petra a Pavla, kde nedělní program začne v 9 hodin. K poslechu zahraje Muzika pana Trejbala a připravena bude bohatá tombola i občerstvení.