Dopolední bilanční schůze byla ve znamení návratu do minulosti, ale také ocenění nejaktivnějších členů. „Je nás sedmatřicet a jde vesměs o chlapy,“ zaznělo při hodnocení s tím, že něžné pohlaví určitě nemá vstup do SDH zakázán. Bouřlivý potlesk patřil Janu Levovi, který si z Přibyslavi přivezl nejvyšší vyznamenání, a to Zasloužilý hasič. Společně s ním se prestižní ocenění týká dalších čtyř opor sborů v našem okrese. Dobrovolníky z Prašného Újezdu pochválil i šéf profesionálů Petr Špelina a předal jim čestný prapor ústředí této nedílné záchranářské složky.

Po společném obědě se aktéři přesunuli do osady Skoupý, odkud šlapali do areálu bývalého letiště. To už se ale svatý Petr hněval a poslal na účastníky silnou dešťovou přeháňku. Ukázky radnických profesionálů, týkající se vyproštění osob z havarovaného auta nebo práce s výsuvným žebříkem, musely být proto zkráceny. Účastníkům tak přišlo vhod posezení ve zbrojnici nebo pod stanem, i když i do něho se pár kapek dostalo. Tečkou za připomenutím jubilea byla večerní taneční zábava.

Ve stejném termínu slavili narozeniny SDH také v Hůrkách a elitní sbory Rokycanska nyní zajímá sobota 27. června. V Němčovicích se soustředí vítězové okrskových kol soutěže v požárním sportu.