ZBIROH - Dětská (a tak trochu strašidelná) prohlídka zámku nad Zbirohem se koná v pátek 9. února od osmnácti hodin. S nutnou předchozí rezervací na info@zbiroh.com nebo telefonu 602 527 632.

BUŠOVICE - K tanci zvou v pátek 9. února dobrovolní hasiči z Bušovic. V tamní hospodě se o hudbu stará Classic Band. Poslední akcí zde byla Pytlácká noc, na jejíž zahájení se můžete podívat na videu:

Zahájení Pytlácké noci loveckými fanfárami. | Video: Jiří Knoflíček

EJPOVICE - Sportovní ples doprovodí v pátek 9. 2. od dvaceti hodin Beetle Band. Všechny vstupenky jsou slosovatelné a ve 22 hodin dojde v sále U Salcmanů k vyhlášení nejlepších házenkářů a házenkářek TJ Sokol.

DOBŘÍV - Sobota ve Staré hospodě patří gurmánům. Masopustní hody začnou úderem 10. hodiny s nabídkou jitrnic, jelit, ovaru a polévky. Včetně možnosti zakoupení domů a končí se vyprodáním zásob.

ROKYCANY - Festiválek deskových her láká v sobotu 10. února mezi 14. a 18. hodinou do sídla Domu dětí a mládeže Rokycany (Jižní předměstí). Průvodci se stanou děti ze specializovaných kroužků a připraveno mají přes dvě stě her. Vstupné je dobrovolné a doporučené pro návštěvníky jsou přezůvky.