LITOHLAVY - Na sobotu 10. června přichystali dobrovolní hasiči z Litohlav oslavu letošních 130. narozenin sboru. Začínají ve 13 hodin v areálu SDH a po uctění obětí válek se přesunou zpět do hasičárny. Aktivní členové budou dekorováni, nechybí ukázky techniky a po sedmnácté hodině zábava s pohoštěním a tancem.

PLÍSKOV - Od pátku 9. června je na okraji Plískova opět zprovozněna restaurace. S otevíracími dny ve středu, v pátek a v sobotu.

Lovecký zámeček Tři Trubky
Muzejní noc ve Strašicích se zaměřuje na zámeček Tři Trubky

VESELÁ - Rybářské závody pro děti z obce i od sousedů z Nevidu a Rakové pořádají v sobotu 10. června od 9 do 11:30 hodin členové spolku ve Veselé. Chytá se na jeden prut (položená nebo plavaná) a cenu si odnese každý malý účastník. Občerstvení je zajištěno.

TĚŠKOV - Pouť ve vesnici je zde. V sobotu 10. června od dvaceti hodin se zábavou za doprovodu Bílé pěny a v neděli od 14 hodin na návsi s atrakcemi pro děti i balónkovou šou včetně kouzelnické produkce.

FORTUNA divize A (26. kolo): FC Rokycany - SK Petřín Plzeň 4:1.
Rokycanští fotbalisté musí spoléhat na pomoc Petřína. Kam o víkendu za sportem?

LIBLÍN - Den s hasiči pořádají v sobotu 10. června od 15 hodin představitelé městyse Liblín a členové SDH. Dějištěm bude park se soutěžemi, skákacím hradem, malováním na obličej a od 18 hodin začne diskoték s DJ Miri.

ROKYCANY - Muzeum na demarkační čáře v jižní části Rokycan zůstane v sobotu 10. června pro veřejnost zavřené. Důvody jsou technického charakteru.

Oslavy povýšení na městys ve Zbiroze v roce 2019.
Zbirožští pořádají městské slavnosti. Koupák vítá léto ve Strašicích

DÝŠINA - Mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň se koná nejen v krajské metropoli. V neděli od 14 hodin se například Rokytí při DDM Rokycany představí na velké přehlídce v Dýšině.