Dopoledne v rámci bilanční schůze oprášil významná data i zásahy starosta SDH Václav Rottenborn: „Útlum přinesly obě světové války. Ale naši předchůdci se dokázali dát znovu dohromady a pomáhat chránit majetek bližních.“ Šéf sboru převzal medaili Za zásluhy a oceněna byla i děvčata, trénující benjamínky.

Následoval průvod obci s položením věnce k pomníku padlých a pak už se aktéři přesunuli do areálu na okraji Rakové. Pozornost poutala domácí technika (sbor disponuje Tatrou 815, Škodou 706 RT HT nebo Avií 30) i automobily ze spřátelených obcí. Funkční stříkačkou od firmy Smejkal z roku 1940 se pochlubili pořádající šikulové a po nástupu družstev se rozpoutal boj o vteřiny při soutěži v požárním útoku. Dorazili soupeři z Příkosic, Nevidu, Veselé, Kornatic, atd.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Rakovští hasiči disponují výjezdovou jednotkou se šestnácti členy. Registrováno ve sboru je bezmála padesát obyvatel vesnice a významnou část tvoří zmíněná mládež. Stará se o ně sedmička žen a dívek: Andrea Živná, Naďa Kartýsková, Markéta Versta, Adéla Roubalová, Barbora Fialová, Monika Horová a Veronika Tomášů. Malí svěřenci vyhráli okresní kolo Plamenu 2023 a neztratili se ani v krajském finále.