Krajská soutěž ve vyprošťování se ovšem týkala nejen příslušníků HZS, ale také kolegů z dobrovolných jednotek. A náš okres přitom zastupovaly sbory ze Zbiroha a Zvíkovce.

Profesionálové: se čtyřmi týmy z Karlovarského kraje si to rozdaly Rokycany a HZS Brno. Rokycanští ´zachránili´ svoji pacientku v osmnácté minutě a navíc díky skvělé předlékařské péči, kterou zraněné osobě poskytl, byl Pavel Šrédl v této disciplině nejlepší. Celkově se Rokycany umístily na druhém místě za Brnem a před Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi, Sokolovem a Ostrovem.

Dobrovolníci: paralelně se soutěží profesionálů se konala konfrontace jednotek dobrovolných hasičů. Přihlásilo se sedm družstev (čtyři z Karlovarského kraje, další z Kralovic, Zvíkovce a Zbiroha). Zbirožští rovněž vysvobodili zraněnou osobu v osmnácté minutě a dominovali v technice zásahu. Celkově z toho bylo 2. místo a přátelé ze Zvíkovce skončili čtvrtí. Zde je konečné pořadí:1. JSDH Ostrov, 2. JSDH Zbiroh, 3. JSDH Bochov, 4. JSDH Zvíkovec, 5. JSDH Chodov, 6. JSDH Dolní Žandov a 7. JSDH Kralovice.