Nemovitost nevlastní jen ministerstvo obrany a státní instituce. „Jedním spolumajitelem je soukromý vlastník. Ministerstvu obrany se ho nepodařilo kontaktovat, takže převod zatím není možný. Doufám, že to nebude trvat příliš dlouho, aby se mezitím ta budova nerozpadla,“ konstatoval starosta Týčku Zdeněk Hruška.

„Je to škoda. Obec by nás podpořila. Mohlo se to tam upravit a byla by to perfektní klubovna a v létě tábor,“ říká vedoucí mládeže SDH Týček Kamila Jíchová.

Asi dvacet malých hasičů se teď schází ve zbrojnici nebo v kulturním domě.„V hasičárně je to hodně stísněné. Sice tam máme stoly, ale jsou tam stojany s hadicemi, auto, zkrátka je tam málo místa. Byli bychom rádi, kdyby se náš záměr podařilo zrealizovat. Ten vojenský objekt bychom využili nejen jako klubovnu, ale mohli bychom tam dělat všechny soutěže hry Plamen a další závody, soustředění i tábory,“ líčí Jíchová s tím, že zázemí by využívali i hasiči z okolí a jeden z letních táborů by byl pro všechny děti z obce, ne jen pro soptíky. „Věřím, že se to nakonec zrealizovat podaří. Armáda má určitě prostředky na to, aby spolumajitele dohonila,“ neztrácí optimismus starosta SDH Týček Michal Štědrý.

Znalci mariáše odtajnili Mistra Rokycanska 2018
Znalci mariáše odtajnili Mistra Rokycanska 2018

Bývalá radiostanice je ve slušném stavu. Je tu šest pokojů, jídelna, kuchyňka, dvoje sprchy a toalety. Střecha je v pořádku, topení funguje, areál má i vlastní zdroj vody.

„Asi před měsícem jsme zjistili, že to někdo vykradl. Odmontoval nástropní světla a dvě vodovodní baterie. Ty bychom museli nahradit, ale jinak tu moc oprav potřeba není. Jen vzadu od lesa je povalený plot a chce to vyčistit asfaltovou plochu před budovou od náletových dřevin, mechu a tak,“ popisuje Štědrý.

Klubovna má vzniknout v jídelně. Pokoje budou pro táborníky a další účastníci by mohli spát venku, kde je místo asi na dvacet stanů.