Pro sbor pořídili vůz zastupitelé Břas, pod které vesnice územně patří.

První technikou byla ve Vranovicích roku 1900 koňská stříkačka. Nyní se k ní přidal naleštěný kolega, a to v době, kdy si záchranáři připomínají 160. výročí vzniku prvního českého sboru dobrovolných hasičů (22. května 1864). Novotou vonící a obrovskou mašlí vyzdobené auto vyjelo za zvuku sirén ze zrekonstruované garáže (rovněž za podpory Břas) a událost si nenechali ujít domácí ani zástupci okrsku č. 5.

Zdroj: Youtube

Duchovním rozměrem přispěl farář zbirožské farnosti Dariusz Gębala. Po vysvěcení vozu i praporu SDH se uskutečnil křest speciálním modrým pramenem, vyrobeným na zakázku. Člen výboru SDH Vranovice Petr Kuncl předal slovo starostovi obce Miroslavu Krocovi a promluvil i starosta SDH Vranovice Michal Lauber, velitel Jaroslav Havel, kronikářka Jitka Průchová, strojník Jindřich Šmaus, jednatel Martin Tomec, hospodář a pokladník Zdeněk Tenk a v neposlední řadě jeden z našich nejvýznamnějších členů Jaromír Svoboda.

A pak už účastníci slavili a hodovali. Hasičky napekly a připravily množství dobrot - od sladkých, křehkých zákusků přes zdobené chuťovky, či chlebíčky. Hlady a žízní nikdo netrpěl.

Masopust ve Vranovicích u Břas.
Vranovice u Břas zažily masopustní veselí. Maškary a dobroty byly na každém rohu

Ve staré vranovické škole byla pro návštěvníky připravena výstava SDH Vranovice od historie po současnost. Zároveň tu byl promítán i film, sestavený z historických i současných snímků a videí, mapující významné události sboru. Netřeba dodávat, že slavnost se protáhla do pozdních nočních a spíše ranních hodin.