Veselá - Požár objektu ve Veselé zaměstnal v sobotu po 21. hodině profesionální hasiče z Rokycan i jejich kolegy z dobrovolných sborů v Mirošově a Rakové. Směna z okresního města krátce předtím zasahovala při požáru vozidla v Mýtě. V akci byly i jednotky na severu Rokycanska. Zaměstnal je požár lesního porostu v katastru Vranovic.

Dobřív - Prezentace projektu Nové srdce obce Dobřív je přichystaná na úterní odpoledne. Začne úderem 18. hodiny v zasedací místnosti úřadu. O významné součásti budoucího vzhledu centra obce bude hovořit a na dotazy i připomínky reagovat autor návrhu architekt Jakub Chvojka.

Hrádek - Na sklonku týdne požádala hrádecké policisty o pomoc čtyřiatřicetiletá žena. Stala se další obětí internetového podvodu, když přes prodejní aplikaci nabízela halenku za 130 korun. Zanedlouho ji kontaktoval neznámý uživatel se zájmem o její odkoupení a požadoval její emailovou adresu. Následoval podvodný odkaz na stránku se žádostí o údaje k její platební kartě. Důvěřivá žena vše splnila, aby krátce po vyplnění byly z jejího účtu realizované dva převody ve výši 20 tisíc a 30 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Moravské klavírní trio
V Rokycanech hraje trio z Moravy, ve Smědčicích se představí ochotníci

Rokycany - V pondělí v šestnáct hodin začíná v zasedačce Triana na nádvoří rokycanské radnice seminář o dotačním programu Pořízení ekologického vytápění v domácnostech pro nízkopříjmové domácnosti. Se vstupem zdarma a bez předchozí registrace. Hovořit se bude o podmínkách a podpoře výměny kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Účastníci se dozvědí, jak postupovat při elektronických žádostech v aplikaci eDotace a jaké jsou požadavky ve sféře ochrany ovzduší.

Kamenný Újezd - Zastupitelé obce v sousedství Rokycan v pondělí posoudí, zda podpoří železniční spolek Lokálka Group v jeho aktivitách. Kromě toho mají od 17 hodin v programu spádovost škol a další aktuální podněty.