Poblíž Lučiště narazilo auto do stromu a při havárii byl jeden z účastníků zraněný. Záchranáři realizovali protipožární opatření do příjezdu odtahové služby a poskytli tepelný komfort dětem, které cestovaly ve vozidle. Zásah trval téměř čtyři hodiny.

Hrádečtí jednají v 17 hodin

Hrádek – Sál kulturního domu je dnes v podvečer dějištěm úvodního letošního jednání zastupitelstva. Od sedmnácti hodin jsou po nezbytných procedurách na programu náměty občanů, poté dotační program a rozklikávací rozpočet.

Ve Svaťáku řádil zloděj

Újezd u Svatého Kříže – Rekonstruovaný dům ve ´Svaťáku´ si vyhlédl nezvaný host. Mezi 3. a 4. lednem ho zaujaly radiátory a stavební nářadí. Způsobil majiteli škodu 37 tisíc korun a dalších osm tisíc představuje újma na poškození objektu. Po lumpovi pátrají policisté z Radnic.

Šternberk se narodil 6. 1. 1761

Stupno – Včera uplynulo 260 let od narození muže, který patří k nejvýznamnějším přírodovědcům 19. století. Kašpar Maria, hrabě ze Šternberka, se specializoval na botaniku, geologii a paleontologii. Shromáždil rozsáhlé a neocenitelné sbírky nerostů, zkamenělin a herbářových položek. Staly se základem sbírek Národního muzea v Praze, které založil. Od roku 1808 žil na rodinném zámku v Březině. Rodinná hrobka je monumentem hřbitova ve Stupně.