TOČNÍK - Hrad na dohled od hranici Rokycanska je v pátek 5. i v sobotu 6. července dějištěm akce Ve znamení kalicha - za dob husitských. Vždy od 10 do 18 hodin a v bohatém programu nechybí příjezd Jana Žižky z Trocnova nebo defilé husitů, křižáků, rytířů a zbrojnošů. Návštěvníky pobaví šermíři, herci i kejklíři, tanečnice, kati či hudebníci. Nebudou chybět dětské hry rytířské, dobové tržiště, zvířectvo, atd.

HRÁDEK - Letní kino na okraji Hrádku láká v pátek 5. 7. od 21.30 na Želvy Ninja: Mutantí chaos. Animovaná komedie je určena především malým divákům. Sobota 6. července je vyhrazena českému snímku Matka v trapu, rovněž od 21.30 hodin.

DOLANY - Pozvání do kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců se při tradiční pouti týká soboty 6. července. Se zahájením ve 14 hodin, kdy se koná bohoslužba slova a prodejní výstavka prací klientů Domova Zvíkovecká kytička. Od 16.00 odpolední menu zpříjemní pouťový koncert – vzpomínka na Jirku Schelingera v podání skupiny Hrr NA NĚ. Pokud to vyjde, bude program obohacen prezentací ručních výrobků ve stáncích a přehlídkou historických vozidel, pro děti bude na louce postaven skákací hrad. Po skončení programu následuje večerní volná zábava s kapelou M.H.S. Country včetně občerstvení.

DAROVÁ - Hasiči dětem je název projektu, který láká kluky i děvčata v sobotu 6. července od 13 hodin do areálu vodní elektrárny v Darové. Na malé návštěvníky čeká ukázka zásahu hasičů včetně techniky záchranného systému, vodní skluzavka, jízdy na člunu, soutěže i špekáček s limonádou.